Systemy Tourguide – najwyższej jakości jednokierunkowa transmisja audio

Systemy tourguide to radiowe, wielokanałowe i jednokierunkowe systemy transmisji audio, wykorzystywane głównie jako systemy do tłumaczeń i dla przewodników turystycznych i prowadzenia wycieczek.Jednokierunkowość systemów tourguide oznacza, że odbiornik i nadajnik w zestawie są osobnymi urządzeniami. Systemy tourguide zwykle posiadają minimum kilka kanałów (systemy cyfrowe – nawet 256) predefiniowanych przez producenta częstotliwości, na których może jednocześnie odbywać się transmisja z maks. 1 nadajnika jednocześnie. Symultaniczna, pozbawiona zakłóceń transmisja z kilku nadajników może natomiast odbywać się przy wykorzystaniu różnych kanałów na osobnych nadajnikach. Dzięki tej właściwości systemy tourguide wykorzystywane są właśnie m.in. w tłumaczeniach symultanicznych lub przy oprowadzaniu kilku wycieczek na terenie tego samego obiektu.

Systemy tourguide pracują w zakresie częstotliwości 863-865 MHz. Zakres ten jest przeznaczony dla mikrofonów bezprzewodowych i nie wymaga pozwoleń w znakomitej większości państw. Zasięg pracy systemów tourguide wynosi zwykle do 150 metrów w terenie otwartym.

Systemy Okayo

Systemy tourguide marki Okayo zbierają najlepsze opinie wśród systemów tego typu na świecie. Zestawy produkowane są od wielu lat na Tajwanie.

Okayo, w opinii klientów jest systemem niezawodnym i bezawaryjnym. Szczycimy się faktem, że od początku sprzedaży w Polsce (od 2007 roku) żaden z modeli nie wymagał naprawy gwarancyjnej ani nawet pogwarancyjnej. Dlatego w standardowej ofercie Okayo EJ-7 i WT-300D posiadają aż 36 miesięcy gwarancji.

Zachęcamy do sprawdzenia dostępnych w Internecie opinii na temat systemów tourguide.

Poszczególne modele Okayo różnią się wagą, czasem pracy na akumulatorach, funkcjami i wyglądem, predestynującymi je do różnych zastosowań:

  • Okayo WT-300D – typowy lekki model dla turystyki,
  • Okayo WT-300
  • Okayo WT-350
  • Okayo EJ-5 – model uniwersalny – zwiedzanie wewnątrz obiektów, ale także tłumaczeń symultanicznych, praca w środowisku podwyższonego hałasu (np. szkolenia w fabryce),
  • Okayo EJ-7 – system audio do tłumaczeń symultanicznych, do komunikacji w środowisku podwyższonego hałasu (oprowadzanie w fabryce)

Zasada funkcjonowania jest identyczna dla wszystkich modeli, dlatego też z powodzeniem można stosować je wymiennie. Zakupiony przez przewodnika zestaw WT-300 może zostać wykorzystany przy okazji tłumaczenia, a kupiony przez przedsiębiorstwo zestaw EJ-7 może służyć zarówno przy tłumaczeniach w sali konferencyjnej, jak i na linii produkcyjnej. W opinii osób korzystających z systemów tourguide to jeden z bardziej wszechstronnych sprzętów tego typu.