System audioguide – nowoczesny audioprzewodnik turystyczny

System audioguide, czasem nazywany po prostu audioprzewodnikiem lub przewodnikiem audio, to system służący do indywidualnego zwiedzania obiektów turystycznych (muzeów, galerii, skansenów, innych) i całych miast z wykorzystaniem materiałów audio o charakterze przewodnika turystycznego.

W zależności od sprzętu przewodnik audio może być wzbogacony o dodatkowy przekaz multimedialny – zdjęcia, filmy i animacje, a także o możliwość informacji zwrotnej (np. komentarzy zwiedzającego).

Systemy audioprzewodników turystycznych składają się zwykle z takich elementów jak indywidualne audioodtwarzacze audioguide, ładowarki zbiorcze i urządzenia do hurtowego wprowadzania treści (audycji do odtwarzaczy), słuchawki. W zależności od modelu w skład zestawu wchodzą również markery audycji (urządzenia zdalnie uruchamiające audycje w odpowiednich miejscach).

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć trzy modele systemów audioprzewodników turystycznych:

  • Okayo AT-100 – najprostszy model niezawodnego przewodnika audio,
  • Okayo AT-200 – automatyczny model przewodnika audio z kilkoma opcjami uruchamiania audycji i kolorowym wyświetlaczem LCD.
  • Okayo AT-300 – automatyczny model przewodnika audio z kilkoma opcjami uruchamiania audycji, monochromatycznym wyświetlaczem LCD

Ponadto oferujemy także usługę produkcji audycji – przewodników. Z otrzymanych od Państwa tekstów wykonamy profesjonalne przekłady audio na wybrane języki obce, a następnie korzystając z bazy sprawdzonych lektorów zrealizujemy nagrania.

Systemy audioprzewodników turystycznych sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie zawsze istnieje możliwość zwiedzania z przewodnikiem. Audioguide będzie pomocny również wtedy, gdy zachodzi potrzeba uzupełnienia przekazu przewodnika.

System audioguide i zawarte na nim interesujące audycje mogą być również źródłem dodatkowego dochodu dla placówek muzealnych, a dzięki kontentowi (audycjom) w różnych językach – zachętą do zwiedzania dla turystów z zagranicy.